Kontakta oss

Vi finns mitt i näringen i Göteborg

Sedan februari 2017 sitter Sjöfartstidningen återigen på fastlandet, dock betryggande nära Göteborgs hamninlopp. Nu sitter vi med utsikt över plåttaken och Domkyrkan. Hälsa på oss på Västra Hamngatan 13 – besökare är alltid välkomna!

Besöksadress: Västra Hamngatan 13, 411 17 Göteborg
Växel: 031-712 17 50
E-post: info@sjofartstidningen.se

Marknad:

Växel: 031-712 17 50
E-post: marknad@sjofartstidningen.se

Micke Färlin, annonsförsäljning
Tel: 073-274 87 44
E-post: micke@sjofartstidningen.se 

Per Barkman, vd
Tel: 070-342 66 57
E-post: per@sjofartstidningen.se

Helle Fernsand, administration, prenumeration
Tel: 031-712 17 51
E-post: helle@sjofartstidningen.se

Redaktion:

Växel: 031-712 17 50
E-post: red@sjofartstidningen.se

Pär-Henrik Sjöström, chefredaktör och ansvarig utgivare
Tel: 031-797 62 54
E-post: par-henrik@sjofartstidningen.se 

Anna Janson, redaktionschef
Tel: 031-745 81 12
E-post: anna@sjofartstidningen.se

Marianne Ovesen, vikarierande reporter
Tel: 070-306 83 84
E-post: marianne@sjofartstidningen.se

Magnus Sandelin, reporter
Tel: 031-712 17 52
E-post: magnus@sjofartstidningen.se

Christopher Kullenberg Rothvall, reporter
Tel: 031-712 17 53
E-post: christopher@sjofartstidningen.se